Liturgiczna Służba Ołtarza

Witryna przeznaczona dla ministrantów

Nr 1 (1-4.09.2011 r.) – Rozpoczęcie roku szkolnego

Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego:

W czwartek o godz. 8.15 dla Gimnazjum

o godz. 9.15 dla Szkoły Podstawowej

Pierwsza powakacyjna zbiórka dla ministrantów 31 sierpnia o godz. 16.00

Ogłoszenia

Na początek krótkie podsumowanie wakacji. Nowy system na zapisywanie się na służby wakacyjne sprawdził się znakomicie. Niestety wielu ministrantów uciekało przed wpisywaniem się na służbę. Wstyd i hańba! Dlatego najgorliwsi ministranci w wakacje, przy pierwszej okazji (najprawdopodobniej przy okazji wyjazdu do Jura Parku we wrześniu) zostaną nagrodzeni dodatkowymi atrakcjami gratis.

Na rozpoczęcie nowego roku szkolnego w kościele udają się wszyscy ministranci. Gdy zabraknie strojów do służenia idziemy do bocznych ławek w prezbiterium. Bycie ministrantem to zaszczyt, a nie powód do wstydu przed kolegami. To raczej oni powinni się wstydzić.

W czwartek rano jest Msza św. o godz. 6.30. Tak samo w piątek. Taka praktyka będzie obowiązywała przez cały rok szkolny. Ministranci, którzy wezmą udział we Mszy porannej są zwolnieni z Mszy na rozpoczęcie roku szkolnego.

W piątek o godz. 10.00 odbędzie Msza za żołnierzy poległych w bitwie pod Woźnikami. Służą wyznaczeni ministranci.

W niedzielę dożynki. Na Mszy św. o godz. 13.00 pod Gimnazjum służą ministranci z 11.30 i wszyscy dodatkowi chętni, pod warunkiem uczestniczenia w swojej własnej służbie.

W niedzielę otrzymacie nową gazetkę z planem na bieżący tydzień.

Ministranci są zobowiązani do służby według planu aż do rozpoczęcia nauki w szkole średniej. Ministranci, którzy zakończyli naukę w Gimnazjum uczestniczą we Mszy uwzględniając jedynie plan niedzielny.

Aktualny stan ministrantów naszej parafii (Szkoła podstawowa i Gimnazjum)!

1.

Gojowczyk B.

22.

Hampel E.

W tym roku szkolnym planujemy powiększenie naszej wspólnoty LSO do 30 ministrantów (po 5 w każdej grupie)!

Zapisywanie kandydatów na ministrantów odbędzie się po pierwszej Mszy szkolnej 8 września 2011. Proszę już zachęcać swoich młodszych kolegów. Im więcej ministrantów tym MNIEJ służby.

Wyjazd do Jura Parku w Krasiejowie wraz ze zwiedzaniem Opola (krypty oo. Franciszkanów, Wyższe Seminarium Duchowne) odbędzie się prawdopodobnie 24 września (ewentualnie 8 października). Koszt wycieczki to 50 zł.

Ferie zimowe dla ministrantów w Zakopanem odbędą się w terminie 5-11 luty 2012. Koszt udziału w zimowisku to 350-400 zł. Oczywiście jak zawsze istnieje możliwość refundacji parafialnej. Przejazd tam i z powrotem odbędzie się bezpośrednio autokarem.

Miłego roku szkolnego i dobrej zabawy w szkole życzy wam ks. wikaryJ.