O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

/  27. 09. – 04. 10. 2020  /

1.  Na Nieszpory Niedzielne zapraszamy dziś o godz. 16.00

2.  W dniu dzisiejszym  ostatnia Msza św. w kościele św. Walentego. Od przyszłej niedzieli Msze wieczorne będą odprawiane w kościele parafialnym.

3.  Od czwartku ( 1 października ) Nabożeństwa Różańcowe, na które  zapraszamy całe  rodziny, a zwłaszcza wszystkie dzieci - w tygodniu o godz. 17.00, a  w niedzielę o godz. 16.00. Msze św. wieczorne będą w tygodniu o godz. 17.45. Za odmówienie modlitwy różańcowej można codziennie zyskać odpust zupełny. W czwartek na nabożeństwie różańcowym  będzie poświęcenie i wręczenie różańców dla dzieci przygotowujące się  do Pierwszej Komunii Świętej / kl. III /

4.  W tym tygodniu przypadają I czwartek,  I piątek i I sobota miesiąca – zapraszamy do udziału w Mszach św. i nabożeństwach.

Dodatkowa okazja do sakramentu pojednania będzie:

- dla dzieci w czwartek o godz. 16.30

- dla dorosłych w piątek o godz. 16.30

5.  W piątek zapraszamy młodzież na swoją Mszę św. o godz. 19.00. Okazja do sakramentu pojednania od godz. 18.30.

6.  W piątek o godz. 20.00 modlitewne czuwanie i Apel Jasnogórski – serdecznie zapraszamy.

7.  W przyszłą niedzielę Bożej Opatrzności dziękujemy w naszej parafii za żniwo Msza św. dziękczynna o godz. 10.00. Prosimy rolników o złożenie darów ołtarza w bocznej kaplicy św. Józefa.

8.  Dziś zbiórka do puszek po Mszy św. na poszkodowanych pożarem na wyspie Lesbos. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek  na potrzeby „Caritas”

9. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w sobotę o godz. 19.00 – serdecznie zapraszam.

10. Młodzież klas I szkół ponadpodstawowych z naszej parafii przystąpi do sakramentu bierzmowania w dniu 25 października ( niedziela ) o godz. 10.00 w Lubszy. Sakramentu udziele Ks. Bp Ordynariusz Jan Kopiec.

11.Główny Urząd Statystyczny, w dniach od 1 września do 30 listopada, prowadzi Powszechny Spis Rolny. W ramach wyżej wymienionej akcji, której celem jest dostarczenie kluczowych informacji statystycznych, spisywane będą gospodarstwa prowadzące działalność rolniczą. Powodzenie badania zależy od przychylności społeczeństwa oraz od rzetelnego zaangażowania respondentów. Stąd apel GUS do rolników o przychylne podejście do tejże inicjatywy”.