O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

/ 07 – 14. 08. 2022  /

1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie o. Romana Krauz ze Zgromadzenia Oblatów, który

głosi słowo Boże i po Mszy św. rozprowadza kalendarze misyjne na 2023 rok.

2. Adoracja dla Rodziny Franciszkańskiej dziś o godz. 15.00.

3.  Zapraszamy dziś na Nieszpory  Niedzielne o godz. 16.00.

4.  W środę  ( 10 sierpnia ) – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

W tym dniu przypada rocznica spalenia Woźnik. Zapraszamy na nowennę do MBNP

i „suplikację o godz. 17.30 oraz na Mszę św. za Parafian o godz. 18.00

5.  Także wśrodę gościmy na odpoczynku pieszą pielgrzymkę z Cieszyna.

6.  W sobotę  ( 13 sierpnia ) – Dzień Fatimski. Zapraszamy na  nabożeństwo fatimskie ( bez Mszy św. )

o godz. 19.30.  Procesją przejdziemy dookoła kościoła i przez rynek.

Do czynnego udziału zapraszamy delegacje wszystkich stanów i grup modlitewnych  ze

sztandarami, dzieci  komunijne  w strojach.

7. W przyszły poniedziałek ( 15 sierpnia ), obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP.

Msze św. tak jak w niedzielę. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo  ziół i kwiatów.

PIELGRZYMKA: WROCŁAW – GOSTYŃ – GNIEZNO – LICHEŃ

Termin  19 – 21. 09. 2022

1 Dzień

Wyjazd ok. 06.30, przejazd do Wrocławia – zwiedzanie z przewodnikiem ok. 3h: Ostrów Tumski z Katedrą św Jana Chrzciciela, kolegiata św Krzyża i św Bartłomieja, wyspa Piasek, Hala Targowa, Rynek. Wolny czas, następnie zwiedzanie ZOO. Przejazd na kolację i nocleg w okolice Gostynia.

2 Dzień

po śniadaniu przejazd do Świętej Góry k/Gostynia – zwiedzanie i msza św :

Święta Góra to wzgórze morenowe w Głogówku koło Gostynia to miejsce otoczone od wieków kultem Maryjnym. W 2012 roku Święta Góra obchodziła 500-lecie Cudów. Stoi tu dzisiaj okazała bazylika - Sanktuarium MB Świętogórskiej, którym opiekuje się zakon filipinów zajmujący pobliskie zabudowania klasztorne.

Historia tego miejsca zaczęła się już w XI wieku, kiedy benedyktyni w pobliżu w 1075 roku założyli klasztor i dzisiejszej Świętej Górze nadali charakter chrześcijański, bowiem wcześniej była ona pogańska. W XIV stuleciu stała tu niewielka kapliczka z cudownym wizerunkiem Matki Boskiej.

Szachulcowy, drewniano-murowany kościół Nawiedzenia NMP stanął tu w 1512 roku. Cudowny Obraz Matki Bożej z Dzieciątkiem pojawił się natomiast w 1542 roku i od tamtej pory pielgrzymują do niego pątnicy.

Sanktuarium Dzisiejsza bazylika powstała na wzór bazyliki Santa Maria della Salute w Wenecji w latach 1675-98, z fundacji Adama Floriana Konarzewskiego, czciciela Św. Filipa Neri, który ślubował Matce Bożej postawienie tu sanktuarium za dar życia, mimo, iż jego matka była uznana za niepłodną, a on sam w dzieciństwie zapadł na nieznaną chorobę, ale cudownie wyzdrowiał.

Jeszcze w 1668 roku za sprawą Konarzewskiego na Świętej Górze rozpoczęła działalność pierwsza w Polsce Kongregacja Oratorium Św. Filipa Neri. Powstał wtedy drewniany klasztor, który w latach 1732-36 zmieniono na murowane, barokowe zabudowania.

Kopuła bazyliki z latarnią dobudowana została w latach 1726-28. Jej wnętrze pokrywa piękna polichromia z 1746 roku. W podziemiach bazyliki mieszczą się krypty z trumnami fundatorów i członków Kongregacji.

Po południu przejazd do Gniezna – pierwszej stolicy Polski – zwiedzanie : Katedra ze słynnymi Drzwiami Gnieźnieńskimi, Wzgórze Lecha, Rynek, Stary Ratusz , przejazd no kolację i nocleg.

3.    Dzień – po śniadaniu przejazd do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej – krótki spacer po sanktuarium, msza święta, chwila wolnego czasu i przejazd w drogę powrotną do Woźnik Śląskich.

Cena: 720 zł

W cenie:

- przejazd autokarem

- 2 noclegi ze śniadaniami i obiadokolacjami

- opłaty drogowe i parkingi

- opieka pilota

- ubezpieczenie NNW

- opłaty na TFG oraz TFP

We własnym zakresie :

- bilety wstępów i przewodnicy lokalni – ok. 70-140 zł

- pozostałe koszty nie ujęte w programie

Nasza parafia

sobota,
13 sierpnia 2022

Sobota, XIX Tydzień zwykły
Rok C, II
Dzień Powszedni albo wsp. Najśw. Maryi Panny w sob. albo wsp. św. męcz. Poncjana, papieża, i Hipolita, prezb.